Зверніть увагу!

Наша компанія є ексклюзивним представником провідного європейського виробника компонентів для виготовлення Пінополіуретану: компанії Purinova (Польща), що забезпечує широкий асортимент напилюваних та заливних систем, постійну наявність сировини ППУ на складі та мінімальні ціни, через відсутність імпортерів-посередників.

Всі системи пінополіуретану відповідають європейським нормам екологічності, якості та безпеки, про що свідчать численні сертифікати видані провідними інституціями ЄС та України. Якість Purinova незмінна завдяки застосуванню багаторівневого контролю якості на виробництві та перед постачанням компонентів споживачам. Purinova постачає свою продукцію по всій Європі, в США та країни Азії та Україну. Детальніше про компанію можна дізнатися на сайті:

Детальніше

Зміст статті

Утеплення будинку це відповідальне завдання, до якого необхідно підходити не тільки серйозно, але й раціонально. При будівництві або ремонті дуже часто виникають такі питання: як правильно утеплити будинок? Який вибрати теплоізоляційний матеріал?  Який утеплювач краще? Якої втовщини повинен бути шар теплоізоляції саме у Вашому випадку?
У цій статті ми розповімо Вам, як самостійно зробити розрахунок товщини теплоізоляції. Не секрет, що на сьогоднішній день величезна кількість фірм можуть надати цю послугу за окрему плату або ж Ви можете просто скористатися спеціально розробленими програмами, однак це далеко не означає, що споживач не в змозі самостійно прорахувати необхідну кількість теплоізоляційного матеріалу на його будинок. Тим більше, що кожен виробник теплоізоляційних матеріалів вказує коефіцієнт теплопровідності, який необхідний для розрахунку товщини теплоізоляції, через невідповідність їх кращим світовим зразкам.

Необхідність розрахунку товщини теплоізоляції

Перше, про що необхідно знати недостатнє утеплення загрожує промерзанням стін, а також перенесенням точки роси в середину конструкції чи приміщення, що викличе конденсат на стінах


, стелі і небажаний надлишок вологості в будинку, як наслідок грибок, пліснява і збитки. Однак і збільшення товщини утеплювача понад норму не принесе значних поліпшень, а лише приведе до невиправданих фінансових витрат. Тому розрахунок товщини теплоізоляції - це не тільки економія коштів і запорука комфорту і тепла в будинку, але і просто раціональний підхід до питання.

Як розрахувати товщину теплоізоляції?

Необхідна товщина теплоізоляції це теплоопір. Теплоопір є величиною постійною, яка розраховується для кожного регіону окремо. Виходячи з кліматичних умов України, нормативом вважається:

Теплоопір стін 3,5 м2*К/Вт
Теплоопір стелі 6 м2*К/Вт
Теплоопір даху чи перекриття 4,6 м2*К/Вт

При розрахунку теплоізоляції стін (підлоги, стелі), що складаються з декількох шарів загальний теплоопір дорівнює сумі показників теплоопору кожного шару:

R = R1 + R2 + R3

Отже, товщина теплоізоляційного шару (або теплоопір) розраховується за формулою:

R = p / k

Де р-товщина шару (м),
К-коефіцієнт теплопровідності матеріалу (Вт / м * к)

У таблиці 1 наведені коефіцієнти теплопровідності деяких будівельних та теплоізоляційних матеріалів, чим нижче коефіцієнт тим менше тепловтрат і більше збереженого тепла.

Таблиця 1. Коефіцієнт теплопровідності будівельних матеріалів

Матеріал

Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(м*К)

Мінеральна вата

0,045 - 0,07

Пінополістирол

0,041 – 0,071

Скловата

0,043 – 0,06

Ековата (целюлозний утеплювач)

0,038 – 0,055

Тирса

0,07 – 0,93

ДСП, ОСП

0,15

Дуб

0,20

Сосна

0,16

Цегла пустотіла

0,35 – 0,41

Цегла червона глиняна

0,56

Керамзит

0,16

Пінополіуретан

0,0145

Приклад розрахунку товщини теплоізоляції

В рахунок прикладу візьмемо цегляну стіну в півтора цегли і зробимо розрахунок необхідного шару теплоізоляції з мінеральної вати (рис. 1).

Нам необхідно теплоопір стіни не менше 3,5 (м2 * К / Вт). Отже, ми спочатку повинні дізнатися теплоопір даної стіни. Товщина стіни в півтори цеглини  р=0,38 м. Коефіцієнт теплопровідності цегли k= 0,56 (Вт/м*к), отже за формулою:

R=p/k
R(к)= 0,48/0,56
Теплоопір стіни: R(к)= 0,78(м2*К/Вт)

  1. 2. Щоб досягти необхідного показника теплоопору за ДБН в 3,9 (м2*К/Вт)

R(m)=R-R(k)
R – теплоопір за ДБН
R(k) – тепло опір стіни
Теплоопір теплоізоляції що необхідна R(m):
R(m)=3.9-0.78
R(m)=3.12(м2*К/Вт)
Мінеральна вата: Виходячи з основної формули, ми робимо розрахунок товщини теплоізоляції, в нашому випадку мінеральної вати коефіціент теплопровідності 0,055(м2*К/Вт):
P(m)=3.12*0.055
P(m)=0.172(m)
За даним розрахунку товщини теплоізоляції на цегляну стіну в півтора цегли, необхідно мінеральна вата товщиною 172 мм.
Пінополіеретан: Виходячи з цієї ж формули, ми робимо так само розрахунок товщини теплоізоляції, пінополіуретану  коефіціент теплопровідності 0,0145(м2*К/Вт):
P(m)=3.22*0.014
P(m)=0.045(m)
Тобто для такого самого рівня теплоізоляції потрібен шар теплоізоляції:
Товщиною - 14,5 см (мін вата),
Товщиною - 4,5 см піно-поліуретан, що в тричі менше по об’єму і ціні, і терміну експлуатації
Рахувати Вам.
Теплоізоляційні матеріали з коефіцієнтом теплопровідності менше 0,04 Вт / (м•К) окуповуються за 3-7 років експлуатації за рахунок економії енергоресурсів.

Тому якісний пінополіуретан прослужить 50 років і ще збереже своїм власникам багато тепла та грошей, не заставляючи замінювати його як це буває з неякісними мінеральними вати чи іншими вологопоглинаючими теплоізоляційними матеріалами вже за 5-7 років.

Калькулятор ППУ

Замовте безкоштовні зразки наших матеріалів

Якщо у Вас ще залишилися сумніви чи питання - замовте БЕЗКОШТОВНО зразки наших матеріалів ППУ з достаавкою Укрпоштою на вашу адресу