До гідроізоляції водойм, фонтанів або ставків, або каналів для зрошення полів - неважливо, до будь-яких штучних водойм - необхідно поставитися дуже серйозно. Від якості гідроізоляційного покриття залежить подальша доля штучної водойми. Практично будь-яка водойма має дно природного характеру, добре якщо воно глинисте - оскільки глина може, служити, як надійний захист від поступового протікання води в ґрунт, а якщо дно піщане або земляне - то необхідно постійно підтримувати потрібний рівень води, а це досить складно. Крім того, штучне водоймище
з легкістю може перетворитися на болото, і дно такої водойми дуже швидко покриється мулом і травою.
Для збереження первісного вигляду водойми, яка ви сподіваєтеся, прослужить вам не одне десятиліття, потрібен якісний і правильний захист від навколишнього середовища - гідроізоляція ставка чи водойми.
До вибору гідроізоляційного матеріалу необхідно підійти з правильного боку, враховуючи функціональне призначення самого водоймища, розміри, глибину залягання ґрунтових вод, ландшафт і багато інших чинників.
Одним з найбільш випробуваних і відомих, однак, і найдорожчих методів гідроізоляції ставків є гідроізоляція за допомогою бетону. Даний метод забезпечує монолітність чаші, запобігає появі тріщин і промерзання, які можуть призвести до руйнування дна і стін. Для гідроізоляції водойми бетоном - слід застосовувати тільки якісні витратні матеріали і технології.
Найпоширенішим способом є покриття водойми спеціальною гідроізоляційною плівкою. Такий спосіб гідроізоляції можна використовувати для водойм або ставків будь-якої форми. Гідроізоляційна плівка повинна володіти високою еластичністю, міцністю, стійкістю до різних пошкоджень і пасивністю до лугів і кислот. Найбільш практичними є ПВХ-плівки, які стійкі до температур, еластичні, довговічні і не бояться ультрафіолету, а одні з найбільш дешевих плівок - це поліетиленові. Та насправді довговічною недорогою та легкою в нанесені є рідка напилювана гідроізоляція, сумішей такої гідроізоляції є досить багато з різними технічними показниками, країною походження та ціною, тому кожен замовник повинен вибрати із запропонованих своє співвідношення ціна-якість,а ми розробимо техкарту та якісно виконаємо роботи по напиленні рідкої гідроізоляції.
Гідроізоляція басейнів - один з найважливіших кроків у будівництві самого басейну, оскільки в штучному басейні повинна не тільки зберігатися вода, але і її витік - просто не допустима.
Гідроізоляція басейнів, навіть маленьких розмірів - це досить складна робота, під час якої необхідно враховувати всі ймовірні місця, куди може просочитися вода: шви, місця для кріплення форсунок і т.п. Важливо знати і розуміти, що стандартний за розмірами басейн уміщає в собі більше 100 кубометрів води, яка може просочуватися крізь пори і тріщини, за рахунок свого значного тиску на чашу.
Також не варто забувати про те, що басейн, як і будь-яке інше приміщення - підтвердили впливу ґрунтових і техногенних вод, а також інших природних факторів, вплив яких позначається негативно на конструкцію штучного водоймища і без наявності правильної гідроізоляції басейну може привести до його руйнування.
Гідроізоляція басейнів в основному застосовується для бетонних водойм, оскільки даний матеріал найчастіше за все має тріщини і дефекти. Відмінним виходом з такої ситуації є установка поліпропіленової чаші - даний матеріал робить конструкцію простіше, а також трохи звужує форми, але позбавляє від основних проблем при гідроізоляції басейну. У будь-якому варіанті, незалежно з якого матеріалу виготовлена чаша, гідроізоляції басейну від підземних вод просто необхідна.
Фундамент повинен бути максимально захищений від проникнення води і тому виготовляється з особливого типу бетону з добавками, які збільшать термін його експлуатації і захищає обладнання від небажаного впливу вологи, все це необхідно враховувати ще під час проектування.
Запобігти всі імовірнісні версії і точки проникнення води, а також провести якісну і правильну гідроізоляцію басейну під силу тільки кваліфікованим і досвідченим фахівцям.