Якісні системи пінополіуретану мають такі показники паропроникнення:
- Відкрито-комірчастий ППУ (закритих комірок 50%) має показник 25% паропроникнення цей утеплювач взагалі не поглинає вологу, і надає видатні шумоізоляційні властивості та не вимагає пароізоляції.
- закрито-комірчастий ППУ має показник 3% паропроникнення, закриті комірки більше ніж на 95% та хороші гідроізоляційні характеристики.
Таким чином, інші відкрито-комірчасті утеплювачі - мінвата, ековата, вермикуліт потребують захисту якісною пароізоляційною плівкою, це є необхідною умовою нормального функціонування такого утеплювача. Коли мова йде про клімат, в якому різкі перепади температури є постійними і є доступ повітря до таких утеплювачів, ці відкрито-комірчасті теплоізоляційні матеріали навіть із застосуванням пароізоляційних плівок будуть поглинати вологу з повітря, і в точці роси (а точка роси завжди має бути в утеплювачі) буде випадати конденсат, який буде руйнувати ці утеплювачі і буде джерелом грибків, плісняви, комах ітд . Краще вирішення такої проблеми утеплення є застосування закрито-комірчастих ППУ, що навіть в умовах великих і частих перепадів температур, не руйнується і працює понад 50 років, оскільки зовсім не поглинає вологу, а його теплопровідність практично не змінюється, в той час як тепловтрати у відкрито-комірчастих утеплювачів, в яких з часом накопичується волога, істотно зростають, а термін експлуатації скорочується, що веде до їх заміни вже через 5-15 років.