Під час будівництва будинку крім архітектурних робіт особливу увагу необхідно приділити гідроізоляції будинку. Найчастіше, через кілька років, після зведення будинку - необхідно робити капітальний ремонт, навіть у найсучасніших котеджах, побудованих за останніми технологіями. Однак якщо вчасно провести гідроізоляцію будинку - можна запобігти проникненню вологи в структуру любого будівельного матеріалу.
Гідроізоляція будинків, яка спрямована на боротьбу з вогкістю і вологою, підрозділяється на два види: внутрішню і зовнішню гідроізоляцію. Внутрішні приміщення слід обробляти під час опоряджувальних робіт, а зовнішня гідроізоляція будинку повинна проводитися на стадії будівництва самої споруди.
Основного захисту від підземних і дощових вод вимагає фундамент, оскільки саме він найбільше схильний до руйнівної дії вологи. Але в даному випадку слід починати роботу з внутрішньої обробки стиків і швів до того часу, як будуть зроблені підлоги. В основному, під час обробки фундаменту застосовують обмазувальну гідроізоляцію, яка являє собою терпку суміш, в основу якої закладено бітум. Обмазувальна гідроізоляція має відмінні водовідштовхувальні характеристики. Але бітум має властивість втрачати свою еластичність по закінченню декількох років, так що сьогодні в основному для обмазувальної гідроізоляції фундаменту використовують полімерні матеріали або синтетичні смоли - термін служби яких не має меж, звичайно, при відсутності механічних ушкоджень. Для обробки фундаменту із зовнішнього боку - також використовують обмазувальну гідроізоляцію.
Зовнішня гідроізоляція приватного будинку може бути виконана, як за допомогою твердих матеріалів, так і рідкими гідроізоляційними сумішами, які мають водовідштовхувальні властивості. Для зовнішньої гідроізоляції будинку можна використовувати рідку напилювану гідроізоляцію, ППУ, полімочевино чи полімерними мастиками.
Однак щоб запобігти руйнуванню будівельних конструкцій через проникнення в них вологи, все-таки правильним захистом будинку буде зовнішня гідроізоляція, реалізована за допомогою напилення різних видів рідких мастик, в основу яких закладено синтетичні матеріали чи полімери. І при виборі типу мастики слід покладатися на сумісність будівельних матеріалів, з яких зводився сам будинок, та полімерних гідроізоляційних матеріалів, оскільки необхідно знайти вірне поєднання гідроізоляційної суміші з оброблюваною поверхнею.
Гідроізоляція будівлі чи споруди
Гідроізоляція споруд - це невід'ємна частина будівельних робіт на будь-якому об'єкті. Особливої уваги потребує гідроізоляція споруд, що знаходяться під землею, таких як фундамент, підвали, льохи, резервуари, несучі конструкції та інші. При відсутності або неправильному виконанні гідроізоляції з'являються проблеми з підвищеною вологістю, внаслідок чого виникає цвіль, різні комахи, вогкість і так далі. Проте головною проблемою підвищеної вологості є загроза руйнування фундаменту чи самої конструкції будівлі.
Гідроізоляція будівель в районі підземних приміщень є одним з найскладніших технологічних процесів у цій області, до складу, якого входить великий ряд послуг безпосередньо пов'язаних з вживаною технологією і вибраними матеріалами для ізоляції. Кожен технологічний цикл, за допомогою якого здійснюється гідроізоляція конструкцій, починається з ґрунтовки та очищення ізольованої поверхні. Іноді даним етапом робіт нехтують, і гідроізоляційний шар наноситься на неочищену поверхню.
При правильному і якісному підході до гідроізоляції споруд, спотворення виконуваних робіт - не допускається. Якщо економити на ґрунтовці - якість гідроізоляційного покриття помітно погіршиться, оскільки будь-яка ґрунтовка служить ще одним гідроізолюючим шаром, яким закриваються тріщини і пори на поверхні. Даний додатковий шар також сприяє найкращому розподілу гідроізоляційного матеріалу.
Гідроізоляція споруд здійснюється різними матеріалами, які діляться за технологією використання, за своїм призначенням, за видом основи. Антифільтраційна, антикорозійні і герметизуючі матеріали - застосовуються для підземних конструкцій. За способом нанесення, розрізняють такі гідроізоляційні матеріали, як в'яжучі, штучні і суміші з мінеральними добавками. За видами основи гідроізоляція конструкцій ділиться на металеву, мінеральну, асфальтні і полімерну. Найсучаснішою та оптимальної за співвідношенням ціна-якість є полімерна рідка гідроізоляція, вона наноситься швидко на будь який матеріал, створюючи безшовну гідроізолюючу мембрану, яка на довгий час (не менше 20 років)захистить будь-яку конструкцію від впливу вологи, стримуючи помірні механічні навантаження, розтягування чи стискання. Підібрати конкретний ізоляційний матеріал вам допоможуть наші фахівці.
З гідроізоляцією людина знайома вже не одне тисячоліття. Ще древні греки усвідомили необхідність захисту будівель від атмосферних опадів, підвищеної вологості і ґрунтових вод. У наш час волога і раніше залишається одним з головних ворогів будівництва. Так, на фундамент і підвал будівлі свій негативний вплив надають ґрунтові води, стіни і дах страждають від зміни температур і атмосферних опадів, що спостерігаються круглий рік. Але людина навчилася ефективно захищатися від водної стихії завдяки сучасним гідроізоляційним матеріалам.
Слід зазначити, що сучасна гідроізоляція має безліч підходів і рішень, а, як результат, величезна різноманітність різних матеріалів. Їх можна класифікувати за способом нанесення, за фізичними властивостями, за сферою застосування, а також за переважаючими компонентам.
Виникає питання: як же серед цього різноманіття гідроізолюючих матеріалів вибрати кращий? На жаль, тут важко беззастережно віддати перше місце тому чи іншому виду, так як кожен з них має свої переваги, недоліки і особливості. Система гідроізоляції не може бути універсальною і підходити до кожного об'єкту, вона підбирається індивідуально, залежно від багатьох факторів. Насамперед необхідно конкретно визначити технічну задачу, проконсультуватися з фахівцями, а вже потім зайнятися вибором матеріалу.
Нижче представлені самі основні види гідроізоляційних матеріалів, якщо класифікувати їх за фізичними властивостями:
Рулони
Цей матеріал - минуле гідроізоляції. Він є дешевим, але при цьому відрізняється недовговічністю і низькою ефективністю. Сьогодні рулони можуть застосовуватися лише на будівельних об'єктах з обмеженим бюджетом. Робота з влаштування такої гідроізоляції досить трудомістка.
Мастики
Цей матеріал відмінно підходить для роботи зі швами і тріщинами. Він являє собою пластичний розчин, в основі якого органічна речовина. Мастики відносяться до рідкої гідроізоляції. Найбільш частіше застосовуються на покрівлі будівель, фундаментів, штучних водойм. Деякі сучасні марки мають у своєму складі полімери, що забезпечують чудову пластичність і стійкість до навантажень.
Прикладом мастики, виготовленої на основі полімерних матеріалів, може служити Гипердесмо. Вона може використовуватися як для захисту покрівель, так і для гідроізоляції бетонних конструкцій і фундаментів. Основними перевагами даного будматеріалу є: універсальність, демократична ціна, відсутність необхідності змішувати склад з рідиною, можливість утворення мастикою безшовної мембрани, відмінна зчеплення, високий ступінь еластичності, стійкість до озонового окислення і дії прямих сонячних променів. Крім цього, вона є нетоксичною та чудово протистоїть стиранню. Цей матеріал знаходиться поза конкуренцією по поєднанню ціна-якість.
Порошки
Перш ніж приступити до роботи, сухі суміші необхідно підготувати до використання - розвести з водою. До їх плюсів слід віднести швидке застигання. У результаті використання порошків утворюється міцний нееластичний шар, який добре підходить для забивання дір великого розміру і тріщин. Ось тільки для поверхонь, на які припадають великі навантаження, такий матеріал категорично протипоказаний.
Але: і рулони, і бітумні мастики, і плівки, і порошки технологічно безнадійно відстали в порівнянні з сучасними напилюваними полімерними гідроізоляційними матеріалами, що у співвідношенні цна-якість-термін служби, на кілька порядків краще, що дозволяє не повертатися до вже зробленої роботи ні до ремонту, ні до повної заміни.